EVLAT EDİNME HALİNDE İŞÇİYE İZİN VERİLİR Mİ ?

Evlat edinme halinde işçinin izne hak kazanıp kazanmayacağı, 4857 Sayılı İş Kanunu Ek madde 2’de mazeret izni başlığı altında düzenlenmiştir. Bu maddeye göre işçiye; evlenmesi veya evlat edinmesi ya da ana veya babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun ölümü hâlinde üç gün, eşinin doğum yapması hâlinde ise beş gün ücretli izin verilir. Dolayısıyla işçi, evlat edinmesi durumunda … Okumaya devam et EVLAT EDİNME HALİNDE İŞÇİYE İZİN VERİLİR Mİ ?