YAKININ ÖLÜMÜ HALİNDE İŞÇİYE İZİN VERİLİR Mİ ?

İşçinin yakınlarından birisinin ölümü halinde işçinin izne hak kazanıp kazanmayacağı, 4857 Sayılı İş Kanunu Ek Madde 2’de mazeret izni başlığı altında düzenlenmiştir. Bu maddeye göre işçiye; evlenmesi veya evlat edinmesi ya da ana veya babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun ölümü hâlinde üç gün, eşinin doğum yapması hâlinde ise beş gün ücretli izin verilir. Dolayısıyla işçi, ana … Okumaya devam et YAKININ ÖLÜMÜ HALİNDE İŞÇİYE İZİN VERİLİR Mİ ?